Turniej w Iłży już po raz 16
Już w majowy weekend odbędzie się XVI Turniej Rycerski w Iłży. Po raz pierwszy bilety będzie można nabyć przez Internet i za pośrednictwem sieci Empik i Media Markt.

Tegoroczna impreza tradycyjnie odbędzie się w pierwszy majowy weekend czyli 4 i 5 maja. Inscenizację przygotuje Smocza Kompania. Na przybyłych czekają liczne atrakcje.

Do Iłży zjedzie ponad 100 wojów z różnych stron świata. Będą również pokazy konne, liczne rzemiosło oraz zabawy dla publiczności. Nie zabraknie oczywiście pokazów sokolniczych, osady średniowiecznej, którą będzie można zwiedzać oraz straganów ze średniowiecznymi towarami. Tradycyjnie będą też gry i zabawy plebejskie. A na zakończenie pierwszego i drugiego dnia projekcja filmu Patryka Vegi „Bitwa pod Grunwaldem".

Nowością jest dystrybucja biletów. W tym roku gmina nawiązała współpracę z firmą Eventim dzięki czemu bilety wstępu na turniej będą dostępne w ogólnopolskich sieciach handlowych jak sieć Empik i Media Markt. Bilety będą także sprzedawane przez Internet, co zdecydowanie ułatwi widzom dostęp do imprezy. Tradycyjnie można je będzie także nabyć w dniu imprezy w kasach biletowych. Cena biletów 10 złotych, dzieci do 7 lat gratis.

więcej na podstronie turnieju